glava dokumentov 100let

Lovske družine - upravljavke lovišč združene v Lovsko zvezo Maribor obveščamo, da je Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je na osrednjem spletnem mestu državne uprave objavilo predlog načrta ravnanja upravljavca lovišča za izvajanje biovarnostnih ukrepov za preprečevanje in zgodnje odkrivanje afriške prašičje kuge pri divjih prašičih.

 

Upravljavci lovišč morate pripraviti načrte ravnanja v 60 dneh od dneva objave predloga načrta ravnanja, do 3. aprila 2021.

 

MKGP je v sodelovanju z Upravo za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin pripravilo predlog načrta ravnanja. Pri izpolnjevanju predloga načrta ravnanja so vam v pomoč pojasnila k načrtu ravnanja.

Ko boste upravljavci lovišč objavili načrte ravnanja v skladu s tretjim odstavkom 4. člena ZNUAPK (na sedežu upravljavca lovišča, na svoji spletni strani** oziroma na krajevno običajen način), potem bodo lahko vložili na MKGP zahtevek za izplačilo 200 eurov.

**upravljavci lovišč lahko načrte objavite tudi na spletni strani Lovske zveze Maribor, kjer ima vsaka lovska družina predstavitveno stran. Izpolnjen načrt se pošlje na strkovno službo LZM, ki ga objavi na spletni strani.

 

 

Enkratno nadomestilo v višini 200 evrov

Nakup opreme za izvajanje načrta ravnanja v posameznem lovišču, kot je oprema za čiščenje in razkuževanje obutve in opreme, čiščenje in razkuževanje vozil, nabava razkuževalnih barier ter nabava banjic oziroma vrečk za vleko oziroma prevoz odstreljene živali od mesta odstrela do vozila oziroma lovske zbiralnice, je upravljavec lovišča upravičen do enkratnega nadomestila v višini 200 eurov.

Upravljavec vloži zahtevek za izplačilo nadomestila pri MKGP po objavi načrta ravnanja. Vzorec zahtevka za izplačilo nadomestila v višini 200 eurov. Izpolnjen obrazec naj upravljavec lovišča pošlje po pošti na naslov ministrstva.

 

Letna osnova za odvzem divjih prašičev 

Zavod za gozdove Slovenije je določil letno osnovo za odvzem divjih prašičev v loviščih in loviščih s posebnim namenom (brez lovnih obor), ki je povprečje izvedenega letnega odvzema v posameznem lovišču v letih od 2013 do 2019. Letna osnova za vsako lovišče v Sloveniji je razvidna iz pregledniceV prilogi pa smo vam pripravili preglednico za lovišča LZM.

Osnova bo podlaga za izplačilo finančne spodbude upravljavcem lovišč, saj se bo za vsakega odstreljenega divjega prašiča, razen divjega prašiča v lovni obori, ki presega letno osnovo, upravljavcu lovišča izplačala finančna spodbuda v pavšalnem znesku, in sicer za vsako odstreljeno žival obeh spolov v prvem življenjskem letu in za vsako žival ženskega spola 100 eurov na žival, za druge kategorije odstreljenih divjih prašičev moškega spola pa 50 eurov na žival.