Novice
Perniški lovski jubilej»DA NAM SVETA BO NARAVA……« Svečana akademija ob visoki obletnici zelene bratovščine v Pernici s sporočilom o skupni odgovornosti vseh deležnikov v okolju do narave in njenega živega dela dr. Marjan TOŠ, 1.9.2025 V polni dvorani doma kulture v Pernici je bila svečana akademija ob 80.obletnici 44 – članskega kolektiva Lovske družine (LD) Pernica. Ta spada med najstarejše kolektive zelene bratovščine na Slovenskem. Vse od ustanovitve namenjajo največ skrbi gospodarjenju z divjadjo, njenemu varovanju in ohranjanju naravnega okolja. Dovolj zgodaj so tudi opozarjali na grobe posege v naravno okolje, še posebej po hidro in agro melioracijah Pesniške doline v 60 – tih letih minulega stoletja. Skrbeli so tudi za društveno delo, za lovsko strelstvo, kinologijo, kulturo, za ohranjanje lovskih običajev in za lovsko tovarištvo. |
|
|
- TROJNO LOVSKO ZBOROVANJE V MARIBORU
- Programsko – volilni občni zbor LKD Maribor
- 36 NOVIH ŠTAJERSKIH LOVCEV
- Prvenstvo LGB Lenart v lovski kombinaciji
- SREČANJE LOVCI-GASILCI OB JURJEVIH DNEVIH
- VURMATŠKI LOVCI SO LANI DOBRO DELALI
- V spomin mag. Edvard OSRAJNIK
- DRŽAVA NAJ LOVCEM VRNE ODVZETA ZEMLJIŠČA
- RIBNICA NA POHORJU V ZNAMENJU LOVSTVA
- Pregled in ocena odvzema divjadi v letu 2024 v Slovensko goriškem lovsko upravljavskem območju










